کرپ یا دست پیچ (۱ سالگی به بعد)

مواد لازم:

شیر                   ۱ پیمانه

آرد الک شده             ۱ پیمانه

تخم مرغ زده شده          ۲ عدد

روغن مایع               ۲  قاشق

نمک،شکر و یا فلفل سفید     مقداری


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد

طرز تهیه:

تخم مرغ ها را داخل ظرف میشکنیم و با همزدن آرام و دورانی طوری به هم میزنیم که تا حدی با هم مخلوط شوند. شیر سرد را در یک مرحله اضافه می کنیم. سیسمونی تا حدی که با هم مخلوط شوند، کمی نمک (نوک سر قاشق) اضافه می کنیم. روغن را هم اضافه می کنیم و بهم می زنیم در مرحله آخر آرد را در دو مرحله اضافه می کنیم. ته ماهیتابه کوچک و دسته دار را با قلم مو چرب می کنیم، روغن مایع زیاد نباشد که حالت سرخ کرده به خود بگیرد. سیسمونی بعد از اینکه کمی حرارت دید، مایع حاصله را با قاشق یا ملاقه کوچک اضافه کرده و طوری می چرخانیم که تمام سطح ظرف را بگیرد. کمی که گذشت (چیزی حدود یک دقیقه)، می بینیم که مایع حاصله می تواند جدا شود. سیسمونی از حرارت دور می کنیم، جدایش می کنیم ( با کمک یک چنگال یا دو چنگال و یا حتی دست برش می داریم) و دوباره یک ملاقه یا قاشق دیگر و …


ممکن است که یکی دو کرپ اولیه درست و گرد نباشد و خوب در نیاید ولی نگران نباشید، بعد از چند مورد دستتان می آید که چه کار کنید. سیسمونی کرپ های حاصله را میتوان به صورت مختلف استفاده کرد: می توان ترکیبی از مایع ماکارانی پخته شده (بسته به سلایق مختلف) را روی این ریخت، پیچید و داخل ظرف فر گذاشت و شعله گریل را روشن کرد و روی اینها را با شعله گریل طلایی کرد (می شود حتی قبل از قرار دادن در فر، با زعفران و یا زرده تخم مرغ، رنگ طلایی به دست پیچ ها داد)، میتوان مربای مورد علاقه بچه ها را در آن گذاشت و پیچید و یا سبزیجات پخته شده همراه با سس مورد علاقه بچه ها یا هر چیز دیگری بسته به سلیقه.

به دلیل استفاده از تخم مرغ در تهیه کرپ برای کودکان زیر یکسال این غذا توصیه نمی شود. ولی استفاده از تخم مرغ و شیر در تهیه این غذا یکی از مزایای این غذا هم هست. سیسمونی مواد داخل هر دست پیچ یا کرپ هم بسته به نوعش حاوی خواص فراوانی می توانندباشند.


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد


منبع : https://babypro.ir/wiki


/ 0 نظر / 7 بازدید