راهنمای خرید کالسکه کودک

همه‌چیز در مورد خرید کالسکه کودک

برای تمام پدر و مادرها، فرزند عزیزترین فرد است. اگر شما هم به فکر تهیه یک کالسکه سیسمونی برای کودک خود هستید، نیاز به کالسکه‌ای دارید که کودک شما را امن و راحت نگاه دارد، و البته اینکه متناسب با بودجه و قدرت خرید شما هم باشد. خرید کالسکه کودک خریدی بزرگ و گران شمرده می‌شود و گزینه‌های زیادی هم پیش روی شما خواهند بود. سیسمونی اما چه چیز باعث می‌شود که قیمت یک کالسکه کودک چند صد هزار تومان و قیمت مدلی دیگر چند میلیون تومان بشود؟ البته عوامل زیادی در این امر دخیل هستند، از سبک مدرن گرفته، تا سبک بودن مواد اولیه به‌کار رفته و یا ویژگی‌های جانبی که یک کالسکه ممکن است داشته باشد. فرقی نمی‌کند به دنبال خرید اینترنتی کالسکه هستید و یا قصد دارید خرید خود را به‌صورت حضوری انجام دهید، این اصول ابتدایی را هنگام خرید کالسکه کودک در خاطر داشته باشید.

پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد

jos1601aacnb000.3-800x800-462x462.jpg


انواع کالسکه کودک

 

کالسکه‌ های استاندارد در مدل مدل و طراحی‌های مختلفی وجود دارند. عموم آن‌ها تشک نرم، راحت، قابل تغییر به حالت‌های مختلف و همچنین پوشش آفتاب‌گیر دارند. سیسمونی بیشتر این نوع کالسکه‌ها فضایی را هم در قسمت زیرین برای نگهداری و حمل بار دارند.

کالسکه های دارای فریم مخصوص صندلی خودرو نوع دیگری هستند که مخصوص صندلی حفاظتی کودک در خودرو طراحی شده‌اند. سیسمونی این مدل در واقع فقط یک فریم خالی دارای چرخ که صندلی کودک خودرو از می‌توانید روی آن سوار کنید. این مدل به راحتی تا شده و در صندوق ماشین شما قرار میگیرد. این مدل به‌خصوص برای نوزادها مناسب است. سیسمونی مثلاً وقتی نوزاد شما در ماشین خواب است و می‌خواهید بیدار نشود،‌ به آرامی صندلی رو را جدا و به کالسکه وصل می‌کنید. اما توجه داشته باشید وقتی کودک به حدی رشد کرد که دیگر صندلی نوزاد در ماشین برایش کوچک بشود، عملاً‌ از این نوع کالسکه هم دیگر نمی‌توانید استفاده کنید.


کالسکه های دارای سیستم مسافرتی تا حدی شبیه به مدل قبلی هستند. ولی با این تفاوت که صرفاً فریم خالی نیستند. هنگام خرید این کالسکه ها، شما در واقع یک صندلی ایمنی کودک برای خودرو هم خریده‌اید. سیسمونی بخشی از آن جدا می‌شود و میتوانید داخل خودرو خود نصب کنید.

کالسکه های سبک وزن مدل دیگری هستند که به اندازه‌ی مدل‌های پیشین امکانات و قابلیت ندارند،‌ ولی هم سبک‌ وزن هستند، و هم قیمت کمتری دارند.

کالسکه‌ های مخصوص پیاده روی سبک هستند و ۳ چرخ دارند که باعث می شود هم حامل و هم کودک سواریِ بهتری داشته باشند. سیسمونی این مدل کالسکه برای پیاده روی های طولانی مناسب است ولی اندازه‌ی آن‌ها کمی بزرگتر از سایر مدل‌ها است و این نکته را باید مد نظر داشته باشید.

کالسکه های دو و سه نفره به شما این امکان را می‌دهند که ۲ کودک (و یا حتی بیشتر) را همزمان حمل کنید! در بعضی از این مدل‌ها کودکان کنار هم قرار می‌گیرند و بعضی دیگر هم پشت به هم.

S1217aalqr000-800x800-462x462.jpg


هنگام خرید کالسکه کودک چه نکاتی را مد نظر بگیریم؟

 

امنیت؛ دقت کنید فریم و چهارچوب کالسکه سالم است و به خوبی وصل شده باشد. در غیر این صورت ممکن است باعث افتادن و آسیب رسیدن به کودک شما بشود. سیسمونی مراقب باشید چهارچوب کالسکه لبه‌های تیز و برنده نداشته باشد. انگشتان کوچک دست و یا پای کودکتان ممکن است در بین لبه‌های کالسکه گیر کند.

بند ایمنی؛ وجود سیستم ایمنی در یک کالسکه الزامی است. بهترین کمربند مدلی است که دور کمر کودک، پاها و شانه‌های او را بپوشاند. سیسمونی همچنین راحت باز و بسته شدن قفل این کمربندها هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید.


 صندلی قابل تنظیم؛ یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کالسکه، قابل تنظیم بودن صندلی آن است. نوزادها احتیاج به صندلی‌ای دارند که کاملاً تخت شود تا دراز بکشند. سیسمونی بعد از اینکه کمی رشد کردند و کنترل سر و گردن خود را در اختیار گرفتند، می‌توانند رو حدود ۶ ماهگی روی صندلی بنشینند. پس هنگام خرید کالسکه برای نوزاد خود، مراقب باشید حتماً صندلی آن کاملاً تخت شود.

انعطاف پذیری چرخ‌ها؛ در یک کالسکه خوب باید بتوانید با یک دست راحت کالسکه را هل بدهید و یا با همان یک دست راحت تغییر مسیر بدهید. هنگام خرید کالسکه کودک دقت کنید چرخ آن نرم باشد و به راحتی به عقب و جلو حرکت کند.

ترمزها؛ باید دقت کنید که ترمزها راحت کار می‌کنند؟ خیلی سفت نیستند و یا گیر نمی‌کنند؟ به محض اینکه ترمزها را فعال کردید، چرخ‌ها باید قفل شوند. سیسمونی علاوه بر این، دقت کنید که کالسکه‌ ها دو نوع ترمز دارند. بعضی کالسکه‌ ها برای هر چرخ یک ترمز جداگانه دارند، بعضی ها هم یک ترمز دارند که هر دو چرخ با همان یک ترمز قفل می‌شوند. سیسمونی اینکه ترمزها فقط با پا کار می‌کنند یا اینکه با دست هم می‌توان آن‌ها را فعال کرد هم یکی دیگر از ویژگی‌‌ها است. کالسکه‌های مخصوص پیاده‌روی معمولاً ترمز دستی هم دارند.

ارتفاع دستگیره؛ دستگیره‌های یک کالسکه معمولاً باید تا کمر حامل و یا کمی کوتاه‌تر از آن باشد. بیشتر کالسکه ‌های کودک برای خانم‌هایی با قد متوسط طراحی و ساخته شده‌اند. سیسمونی اگر قد شما کمتر و یا بیشتر از میانگین معمول است، هنگام خرید کالسکه باید آن‌هایی را انتخاب کنید که دستگیره‌های بلندتر، کوتاه‌تر و یا قابل تنظیم دارند.


سایبان؛ سایبان قابل تنظیم یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که هنگام خرید کالسکه باید به آن دقت کنید. این سایبان‌ها می‌توانند از کودک شما در برابر نور خورشید، باد و یا باران محافظت کنند. سیسمونی سایبان بعضی از کالسکه‌ها از جنس فابریک است که کودک را در برابر اشعه UV نور خورشید هم ایمن نگاه می‌دارد.

قابلیت جدا شدن بخش‌ها؛ انتظار نداشته باشید که کودک شما اصلاً کالسکه‌اش را کثیف نکند. بی‌شک احتیاج خواهید داشت که بخش‌هایی از کالسکه را بشورید. سیسمونی بنابراین دقت کنید بخش‌هایی از کالسکه قابلیت جدا شدن و شستشو را داشته باشند.

فضای بار؛ خیلی از کالسکه ها زیر صندلی فضا و یا یک سبد برای نگهداری و حمل بار دارند. در این سبد می‌تونید وسایل کودک را بگذارید. تصور کنید با کالسکه و کودکتان به بازار رفته و مقداری خرید کردید، در این شرایط این فضا کاربرد خود را بیشتر نشان می‌دهد.

%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%B3%DA%A9%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%DA%86%D8%B1%D8%AE-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%DA%A9%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AA%D9%88-Cosatto.1-800x800-462x462.jpg


پیشنهاد ویکی بیبی : مشاهده و خرید اینترنتی کاسکه از فروشگاه اینترنتی سیسمونی , اسباب بازی بیبی پرو . 

خرید کالسکه برند جویی: https://babypro.ir/کالسکه-سیسمونی-جویی-سیسمونی-Joie

خرید کاسکه برند کوزاتو : https://babypro.ir/کالسکه-سیسمونی-کوزاتو-cosatto

خرید کالسکه برند نونا : https://babypro.ir/کالسکه-و-تخت-و-پارک-سیسمونی-نونا-Nuna

خرید کالسکه برند پیرکاردین: https://babypro.ir/سیسمونی-نوزاد-پیر-کاردین-pierre-cardin

خرید کالسکه برند جین : https://babypro.ir/کالسکه-سیسمونی-جین-jane-سیسمونی

خرید کالسکه برند سایبکس : https://babypro.ir/کالسکه-و-کریر-سیسمونی-سایبکس-Cybex

منابع:

https://www.consumerreports.org/cro/strollers/buying-guide/index.htm

https://www.parents.com/baby/gear/strollers/your-stroller-buying-guide/

https://www.babycenter.com/0_how-to-buy-a-stroller_1427.bc


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد

منبع : https://babypro.ir/wiki


/ 0 نظر / 5 بازدید