راهنمای کامل خرید صندلی غذای کودک

آیا صندلی غذای کودک لازم است؟

یکی از مراحل رشد کودک دندان درآوردن و آمادگی برای خوردن غذاهای جامد و غذای ما بزرگسالان است. اگر نوزادی حدودا ۶ ماهه یا بیشتر دارید و قصد دارید کم کم غذاهای جامد به او بدهید حتما بر سر یک دوراهی قرار می‌گیرید: آیا لازم است صندلی غذای کودک خریداری کنم یا می‌توانم بدون نیاز به صندلی هم به کودکم غذا بدهم؟ خب، اگر مشکلی با ریخت و پاش و کثیف شدن منزلتان ندارید می‌توانید بدون صندلی هم به کودک دلبندتان غذا بدهید؛ اما پیشنهاد ما این است که با خرید صندلی غذای کودک از این مرحله از رشد کودکتان لذت ببرید و تجربه‌ای خوشایند و بی‌دغدغه را سپری کنید. سیسمونی در حال حاضر انواع مختلف و متنوعی از صندلی غذای کودک در بازار موجود است که والدین را در خرید صندلی مناسب دچار سردرگمی می‌کند. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای کامل و جامع خرید صندلی غذای کودک را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در مورد انواع صندلی غذا و نوع مناسب نوزاد دلبندتان را با شما در میان بگذاریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد


%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-462x462.jpg


نکات مهم در خرید صندلی مناسب

امنیت: اولین نکته در مورد صندلی غذای کودک استحکام و دوام آن است. بدون شک هر پدر و مادری به دنبال صندلی محکم و بادوامی است که بتواند وزن کودک را تحمل کند و هیچ‌گونه خطری برای او نداشته باشد. سیسمونی بنابراین هنگام خرید صندلی غذا نکات ایمنی را بررسی کنید: محل اتصال پشتی و کفیِ صندلی، امکان قفل شدن چرخ‌ها و …


مدل و طراحی: بعد از امنیت صندلی مطمئنا ظاهر صندلی هم یکی از نکات مهم و کلیدی است. سیسمونی در حال حاضر انواع و اقسام مدل صندلی غذای کودک در بازار موجود است: از صندلی غذای کلاسیک و ساده گرفته تا مدل‌های جدیدتر که امکانات و گزینه‌های بسیار متنوعی دارند. برخی از این صندلی‌ها قابلیت خم شدن در چندین وضعیت را دارند که در هنگام شیر دادن با بطری بسیار مفید و سودمند خواهد بود. سیسمونی ارتفاع بعضی دیگر قابل تنظیم است و همزمان با رشد کودک می‌توان ارتفاع آن را تغییر داد.


%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7-462x462.jpg


انواع صندلی غذای کودک

 

همان طور که گفتیم امروزه انواع مختلفی از صندلی غذای کودک در بازار موجود است که علاوه بر این‌که گزینه‌های ما را برای خرید صندلیِ مناسب بیشتر می‌کند باعث سردرگمی ما هم می‌شود. سیسمونی در زیر متداول‌ترین انواع صندلی را به شما معرفی می‌کنیم:

صندلی غذای ساده

این نوع صندلی متداول‌ترین نوع صندلی غذای کودک است و شامل صندلی و میز غذاست. این صندلی‌ها عمدتا برای مصارف خانگی طراحی شده‌اند و چون امکان تا شدن ندارند برای سفر و مسافرت زیاد مناسب نیستند. سیسمونی همچنین ارتفاع این صندلی‌ها معمولا قابل تغییر نیست و نمی‌توان ارتفاع آن را با رشد کودک تنظیم کرد. اگر به دنبال صندلی غذایی ساده و کاربردی با قیمتی ارزان‌تر هستید و می‌خواهید از این صندلی در منزل استفاده کنید می‌توانید سراغ این نوع صندلی بروید.

صندلی‌های چندکاره

این صندلی‌ها از پایه، صندلی و سینی تشکیل شده‌اند و در صورت لزوم می‌توان صندلی و جای نشستن کودک را با یا بدون میز جدا کرد و مثلا روی صندلی بزرگسالان قرار داد. سیسمونی به مرور که کودکتان بزرگ‌تر می‌شود می‌توانید میز را جدا کنید و با قرار دادن صندلی غذای کودک پشت میزِ غذاخوری او را کم کم وارد جمع بزرگسالان بکنید.

صندلی‌های قابل تنظیم

مزیت اصلی این نوع صندلی این است که هماهنگ با رشد کودک می‌توان آن را تغییر داد و همچنان از آن استفاده کرد. این صندلی‌ها اغلب از جنس چوب ساخته می‌شوند و امکان تبدیل شدن به صندلی واقعی را دارند (سنین ۳ الی ۵ سال). سیسمونی حتی برخی مدل‌ها قابلیت تبدیل به صندلی بزرگسالان را هم دارند و می‌توانند تا وزن ۸۰ کیلوگرم را هم تحمل کنند! البته تمام صندلی‌های غذای چوبی تمام این ویژگی‌ها را ندارند، اما به دلیل طراحی زیبا و هنرمندانه و قابلیت تنظیم روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند.


%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%B1%D8%B2-The-First-Years.2-800x800-462x462.jpg

در هنگام خرید صندلی غذای کودک به این نکات دقت کنید!

  1. کمربند ایمنی را باز و بسته کنید و مطمئن شوید که باز و بسته کردنش برای شما راحت باشد، اما نوزادتان نتواند آن را باز کند. سیسمونی اگر این کار برای شما هم دشوار باشد ممکن است هربار که می‌خواهید به کودک غذا بدهید از کمربند استفاده نکنید.
  2. سینی غذا را بررسی کنید و ببینید آیا باز و بسته کردنش برایتان راحت است یا خیر. چفت و بست‌های سینی غذا نباید به راحتی در معرض دید یا دسترسی کودک قرار داشته باشند.
  3. مزیت صندلی‌های قابل تنظیم این است که به راحتی با ارتفاع میز غذاخوری شما تطبیق داده می‌شوند و کودک دلبندتان می‌تواند در کنار اعضای خانواده غذایش را بخورد. سیسمونی البته به هیچ وجه زمانی که کودک روی صندلی نشسته است اقدام به تنظیم ارتفاع آن نکنید!
  4. کیفیت روکش صندلی را بررسی کنید. روکش صندلی باید محکم و در عین حال راحت و نرم باشد و پاهای کودک را اذیت نکند. این روکش باید قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی باشد و دوام خوبی در برابر شستشوی مداوم داشته باشد.
  5. قفل چرخ‌ها را امتحان کنید. سیسمونی اگر قصد خرید صندلی غذای کودک چرخدار را دارید قفل چرخ‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که چرخ‌ها بعد از قفل شدن به هیچ وجه حرکت نمی‌کنند.
  6. صندلی را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ قسمت و بخش نوک تیز و خطرناکی در پشتی، کفی و قسمت های دیگر صندلی وجود نداشته باشد. سیسمونی اگر در هر بخش از صندلی سوراخ‌ها یا حفره‌های کوچکی وجود داشته باشد امکان گیر کردن انگشت نوزاد در آن‌ها وجود خواهد داشت.
  7. صندلی تاشو را باز و بسته کنید و عملکرد آن را بررسی کنید. اگر قصد خرید صندلی غذای تاشو دارید و قرار است هر روز صندلی را باز و بسته کنید پس لازم است عملکرد آن را هنگام خرید به دقت بررسی کنید. سیسمونی برخی صندلی‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و برخی دیگر سیستم دشوار و گاهی عجیب و غریبی دارند. حتی بعضی صندلی‌ها بعد از تاشدن هم به اندازه زمانی که باز هستند فضا اشغال می‌کنند.


پیشنهاد ویکی بیبی : مشاهده و خرید انواع صندلی غذای کودک از فروشگاه اینترنتی سیسمونی , اسباب بازی بیبی پرو . 

منبع: https://www.consumerreports.org/cro/high-chairs/buying-guide/index.htm


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد

منبع : https://babypro.ir/wiki


/ 0 نظر / 4 بازدید