معرفی انواع دندانگیر کودک

هر آن ‌چیز که برای خرید دندانگیر کودک لازم است بدانید

کودکان معمولاً خیلی زود دندان در می‌آورند. در حدود ۳ الی ۶ ماهگی، حتی قبل از اینکه کودک یاد بگیرید که خودش به تنهایی بنشیند، احتمالاً دندان‌های او کم کم در می‌آیند. سیسمونی ولی متاسفانه بیرون آمدن تدریجی دندان‌ها برای کودکان چندان راحت نیست و آن‌ها را اذیت می‌کند. اما این مسئله هم راه ‌حلی دارد و می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف این درد را کاهش داد. راز این کار استفاده از دندانگیر کودک است! کودکان می‌توانند دندان‌گیرها را داخل دهانشان بگیرند و آن‌ها را گاز بزنند و بجوند تا خارش و حساسیت لثه‌های آن‌ها کمتر شود. استفاده از دندانگیر حس خوبی به کودک می دهد. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم، دلیل این امر آن است که قبل از اینکه دندان‌های کودک بیرون بیایند، از درون به لثه فشار وارد می‌کنند. هنگامی که کودک دندانگیر را گاز میگیرد، در واقع این فشار خنثی شده و باعث می‌شود کودک حس خوبی پیدا کند. سیسمونی علاوه بر این، اگر دندانگیر کودک را قبل از استفاده کمی داخل یخچال و یا فریزر بگذارید تا سرد شوند، باعث می‌شوند لثه‌های کودک کمی بی‌حس هم بشوند و از این حیث کمک بیشتری هم به او خواهد شد. بنابراین، با تهیه دندانگیر کودک در مجموعه سیسمونی، به کودکتان کمک زیادی در ماه‌های اولیه عمرش خواهید کرد؛ کمکی که هیچ چیز دیگری نمی تواند جایگزین آن باشد.


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد

به‌هرحال، بهترین دندانگیر کودک کدام است؟ جواب ساده‌ است: هرچیزی که کودک خودش انتخاب کند! بعضی از کودکان دوست دارند که خودشان دندانگیر را دستشان بگیرند، بعضی هم با مدلی که شبیه به گردن‌بند روی گردنِ مادر نصب می‌شود بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند. سیسمونی عموماً دندانگیر نوزاد از چوب (دندانگیر چوبی)، سیلیکون، لاستیک‌های طبیعی، پلاستیک و یا فابریک ساخته می‌شوند. هر کودک ممکن است یکی از این مدل‌ها را بیشتر بپسندد، بنابراین در نظر داشته باشید که هنگام خرید دندانگیر کودک، احتمالاً چندین مرتبه باید آزمون و خطا کنید تا بالاخره مدلِ مورد پسند دلبندتان را پیدا کنید!


استفاده از دندانگیر را از چه زمانی شروع کنیم؟

بیشتر نوزادان از سن ۳ الی ۶ ماهگی دندان در می‌آورند، بنابراین همین بازه بهترین زمان برای شروعِ استفاده از دندانگیر است. سیسمونی البته این زمان به ژنتیک نوزاد هم بستگی دارد و حتی ممکن است دندان‌ها کمی دیرتر از زمانی که بیان شد در بیایند. به‌‌هرحال، اصولاً تا حدود ۳ سالگی تمام دندان‌های شیری کودک باید در آمده باشند.

انواع دندانگیر کودک؛ از کدامیک استفاده کنیم؟

دندانگیرهای حقله‌ای: این مدل در واقع ساده‌ترین نوع دندانگیر است. عموماً پلاستیکی هستند، برخی از آن‌ها هم با آب پُر می‌شوند. سیسمونی البته استفاده مدل‌هایی که با آن پر می‌شوند اصلاً توصیه نمی‌شود، چراکه ممکن است کودک آن‌ها را پاره کند و آب واقع حلق او شود. دندانگیرهای کودک حلقه‌ای عموماً سطحی صاف و لطیف دارند و به آرام‌تر شدن درد و خارش لثه‌های کودک کمک می‌کنند.

%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-462x462.jpg

دندانگیر اسباب بازی: بعضی از دندانگیرهای کودکان طوری طراحی شده‌اند که هم درد لثه را کاهش دهند، هم اینکه کودک می‌تواند با آن‌ها بازی کند. در واقع با خرید دندانگیر اسباب بازی، شما هم یک دندانگیر و هم یک اسباب بازی برای کودک خریده‌اید که احتمالاً برای او جذابیت بیشتری هم از مدل‌های معمولی دارند. سیسمونی بعضی از اسباب بازی‌ها بخشی را مخصوص همین کار طراحی می‌کنند تا کودک از آن مثل دندانگیر استفاده کند.

%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-3-462x462.jpg

گردنبندهای دندانگیر: این گردنبندها مدل‌های جدید دندانگیر نوزاد و کودکان هستند. این گردنبندها از جنس دندانگیرهای استاندارد ساخته شده و همچنین سطوح صاف و ایمنی دارند که هم می‌توان آن‌ها را به گردن مادر، و هم به گردن کودک بست.


دندانگیرهای چند مرحله‌ای: اگر می‌خواهید کار خود را راحت کنید، می‌توانید از دندانگیرهای چند مرحله‌ای استفاده کنید. این مدل دندانگیر کودک در واقع چند عدددندانگیر در یک بسته‌بندی است. سیسمونی هریک از این دندانگیرها برای مراحل مختلف رشدِ دندان کودک مناسب هستند.

%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-2-462x462.jpg

دندانگیرهای نوظهور جدید: این مدل دندانگیرها جالب‌ و بامزه‌ترین نوع هستند. آن‌ها ممکن است هر شکل و یا نوعی داشته باشند؛ از شکل یک تکه پیتزا گرفته، تا یک موز یا هرچیز دیگری که برای کودک جذاب باشد.

%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1-4-462x462.jpg

چطور به دندان در آوردن کودک کمک کنیم؟

احتمالاً شما هم همانند تمام پدر و مادرهای دیگر، از تمام فرآیند رشد و بزرگ شدن فرزندتان لذت می‌برید. ولی روزها و ماه‌های در آمدن دندان جزو خاطرات خوب کودک و حتی خود شما نخواهند بود. سیسمونی کودک ممکن است به‌خاطر درد و خارش لثه نتواند بخوابد، گریه و یا بهانه‌گیری کند. همانطور که بیان شد، خرید دندانگیر کودکو استفاده از آن یکی از راه‌های پیشنهادی است. راه‌های دیگری هم وجود دارند:


%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B15-462x462.jpg

هنگام خرید دندانگیر کودک این نکات را در خاطر داشته باشید

  • دندانگیرهای خیلی کوچک و یا آن‌هایی که از تکه‌های ریز ساخته شده‌اند را نخرید. ممکن است کودک آن‌ها را وارد حلق خود کند!
  • به صورت کلی درآمدن دندان از ۳ ماهگی شروع می‌شود و تا ۱۴ ماهگی هم ممکن است طول بکشد.
  • زمان در آمدن دندان‌ها و اینکه کدام دندان زودتر از بقیه در می‌آید، به سوابق خانوادگی و ژنتیکی کودک بستگی دارد.
  • حتماً خرید دندانگیر کودک را در برنامه خرید سیسمونی خود قرار دهید. سیسمونی گاز زدن و جویدن بخش مهمی از فرآیند دندان در آوردن کودک است که حتی به در آمدن صحیح آن‌ها هم کمک می‌کند.
  • شیر مادر حاوی موادی است که به کاهش درد لثه نوزاد کمک می‌کند.
  • دندانگیر نوزاد را حتماً مرتب و با دقت بشویید. مراقب باشید چیزی از مواد شوینده روی آن‌ها باقی نمانده باشد.

پیشنهاد ویکی بیبی پرو : خرید انواع دندانگیر کودک از فروشگاه اینترنتی سیسمونیاسباب بازی بیبی پرو 

دندانگیر کودک : https://babypro.ir/دندانگیر

منابع:


پیشنهاد فروشگاه اینترنتی سیسمونی و اسباب بازی بیبی پرو: بررسی لیست سیسمونی نوزاد


منبع : https://babypro.ir/wiki


/ 0 نظر / 4 بازدید